POZIV I ZAMOLBA SVIM ŽUPLJANIMA ŽUPE SREDNJE SLATINE

ŽUPA SVETOG FRANJE ASIŠKOGA SREDNJA SLATINA

POZIV I ZAMOLBA SVIM ŽUPLJANIMA ŽUPE SREDNJE SLATINE

Za sudjelovanje na proslavi 40-te obljetnice uspostave župe sv.Franje Asiškoga i Posvećenja župne crkve

Dragi naši Slatinci,

Kao što vjerojatno već svi znate Naša župa proslavlja ove godine 40-tu obljetnicu uspostave župe.

Proslava blagdana Sv. Franje će biti 04. listopada (četvrtak) kada će biti i svečana Sv. Mise u 11. sati, a sama proslava obljetnice Župe će se održati 06. listopada 2012. (subota) i ovom prilikom će biti posvećena naša novoizgrađena župna crkva. Blagoslov crkve će obaviti nadbiskup vrhbosanski kardinal Vinko Puljić pod Sv. Misom u 11. sati.

Mi smo svi domaćini u svojoj župi i domaćinska nam je dužnost, a ujedno i čast organizirati prigodno slavlje i dobro pripremiti cijeli protokol proslave i posvećenja crkve.

Zato vas molimo SVE da se odazovete u vremenu pripreme, par dana prije same proslave, i da pomognete u organizaciji koliko tko može. Svaki posao je važan i potrebno nas je puno, zato vas od srca molim da se odazovete i hvala vam svima unaprijed.

Koliko god su važne ove naše domaćinske pripreme, za ovako veliku proslavu, još su važnije pripreme u Duhu, zato Vas želim pozvati da ovo vrijeme boravka u Slatini iskoristite za sudjelovanje na Programu Duhovne obnove pod nazivom „Pripravite put Gospodinu" koju će voditi don Nikica Jurić, domaći sin naše župe. Program Duhovne obnove će biti u srijedu, četvrtak i petak (03.,04. i 05. Listopada) a detaljan program prilažem uz ovaj poziv.

Župni ured župe Sv. Franje Asiškog u Srednjoj Slatini

Župnik Marko Stipić